FANDOM


Zofia Frał
Pani Frał
Wiadomości biograficzne
Wiek 63 lat
Pochodzenie Polska (chyba)
Charakter nerwowa
Gatunek człowiek
Praca nauczycielka Drugiej B
Wady zdrowotne krzywe nogi
Wygląd
Kolor skóry biały
Wymiary wychudzona
Wzrost ok.2m
Poza "sceną"
Aktor z 22 odcinka Miss Frau
Dubbing Elżbieta Golińska
Debiut Karta Maślany


Ten artykuł zawiera teksty z Wikipedii. Zobacz tekst oryginalny.
Pani Frał (ur. 1943) – postać fikcyjna, bohaterka komediowego serialu animowanego Włatcy móch. Głosu postaci użycza Elżbieta Golińska. Nosi imię Zofia[1]. W odcinku Lekcja 35: Deszcze niespokojne wciela się w postać kobiety pracującej. Fikcyjną aktorką, która gra Panią Frał jest Miss Frau[2].

Wygląd i charakterystyka

Pani Frał jest wysoką, starszą kobietą o bladej skórze i małym biuście. Ma siwe włosy, ułożone w kok. Nosi binokle, szarą suknię w czarne plamki oraz czarne rajstopy i pantofle. Ceni sobie dyscyplinę, chociaż sama zachowuje się agresywnie, wyzywając i poniżając swoich uczniów. Gdy mówi, często nisko się pochyla i krzyczy. Mówi ze wschodnim akcentem, posługując się archaizmami, przeinaczając końcówki wyrazów i popełniając błędy w ich fleksji. W niektórych odcinkach występuje w roli zakonnicy-katechetki nieróżniącej się od postaci wychowawczyni z wyglądu ani agresywnego zachowania. O tym, że jest to mimo wszystko inna osoba, świadczy mówienie bez wschodniego akcentu i różnice w poglądach np. w kwestii walentynek[3].

Biografia

Urodziła się przed 1944 rokiem i przeżyła II Wojnę Światową[4]. Jej siosry trojaczki to Zakonnica i Janette. Nie lubi ich, ponieważ co do Zakonnicy mają inne poglądy i inaczej nauczają dzieci, a jeśli chodzi o Janette, to Frał uważa, że kaleczy język polski mówiąc akcentem francuzkim i nauczając języka francuzkiego. Jest nauczycielem i wychowawcą klasy IIB w szkole podstawowej im. Batalionu "Zośka". Nienawidzi uczniów: Anusiaka, Maślany, Konieczki i Czesia, zresztą z wzajemnością; faworyzuje za to Andżelikę, Zajkowskiego i Karolinę. Z podobieństwa sióstr nie jest tylko wygląd, ale także obie uwielbiają Andżelikę. Uważa Higienistkę za dobrą koleżankę, której często się zwierza. Od odcinka Lekcja 23: Pozytywna wibracja cierpi na napięcie, niestety, seksualne, więc używa wibratora. Ogląda wieczorynki[5] i Kosmicznych Komandosów[6]. Założyła też postać w grze online Magiczni Wojownicy, ale nie korzysta z konta[7]. Przeżyła dwa zawały serca, a także była w stanie śmierci klinicznej[8].

Ciekawostki

  • Ma dwie siostry, z którymi razem stanowią trojaczki. Ma siostrę zakonnicę i Janette. Jednak ma z nimi kiepskie relacje. Jeśli chodzi o relacje z zakonnicą, to zawierają różne poglądy i inaczej uczą dzieci, a jeśli chodzi o Janette, to pani Frał uważa, że kaleczy język polski, mówiąc z francuskim akcentem i nauczając Andżelikę (ulubioną uczennicę każdej z trojaczek) języka francuskiego.

Przypisy

  1. Widać to na jej legitymacji w odcinku Lekcja 69: Noc rzywyh trupuf
  2. odcinek Lekcja 22: Za kólisami
  3. odcinek Lekcja 67: Óczucie wyszsze
  4. odcinek Lekcja 3: Order dla Maślany
  5. odcinek Lekcja 45: Pździoszczoła i test z majzy
  6. odcinek Lekcja 28: Prawda ekranu
  7. odcinek Lekcja 23: Pozytywna wibracja
  8. odcinek Lekcja 71: Kreha Rzycia