FANDOM


Wrzód na dópie
Wrzód na dópie
Producent Nicolas Games S.A.
Wydawca Nicolas Games S.A.
Data wydania 13 lutego 2009
Kategorie wiekowe PEGI: 16+,18+,Wersja bez cenzury
Platforma Windows
Wymagania sprzętowe
System operacyjny Windows XP/Vista
Wymagania Pentium 4 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
Ten artykuł zawiera teksty z Wikipedii. Zobacz tekst oryginalny.

Włatcy Móch: Wrzód na dópie – gra komputerowa wydana 13 lutego 2009 przez Nicolas Games S.A. będąca adaptacją serialu animowanego Włatcy Móch.

Zasady gryEdit

Włatcy Móch: Wrzód na dópie to gra przygodowa. Gracz sterując znanymi z serialu postaciami przemierza różne lokacje i wykonuje zadania zbierając przedmioty. Gracz nie ma możliwości przemieszczania się swobodnie po świecie gry, a jedynie po kilku (zwykle od trzech do siedmiu) lokacjach w danym etapie. W kilku miejscach gry można natknąć się na minigry, takie jak np. gra w kapsle, czy łapanie mrówek.

FabułaEdit

Anusiak, Maślana, Konieczko i Czesio wracają do szkoły z przerwy wakacyjnej. Na miejscu odkrywają, iż w czasie ich nieobecności sporo się zmieniło. Pani Frał została zaatakowana przez pajęczakowatego kosmitę (tytułowy Wrzód), który przyczepił się jej do odbytu, powodując opętanie. Higienistka została natomiast "przeniesiona do rezerwy", a jej miejsce zajął automat medyczny tajemniczo powiązany z kosmitą nękającym Panią Frał. Ponadto opętana przez kosmitę nauczycielka wprowadza w szkole mundurki i zapowiada na kolejny dzień klasówkę z całego materiału szkoły podstawowej. Czwórka bohaterów podejmuje próby powstrzymania kosmity.