FANDOM


Czesio
Czesio WlatcyMoch
Wiadomości biograficzne
Wiek 8 lat
Pochodzenie Polska
Charakter miły
Gatunek zombie
Klasa 2b
Wady zdrowotne
    • dysleksja
    • garb
    • może zjeść więcej niż inne dzieci
Wygląd
Kolor skóry zielony
Wymiary chudy
Wzrost ok. 150 cm
Poza "sceną"
Aktor z 22 odcinka Tchesyo
Dubbing Bartosz Kędzierski
Debiut Karta Maślany
Czesio - jeden z czterech głównych bohaterów komediowego serialu animowanego Włatcy móch. Głosu postaci użycza pomysłodawca serii Bartosz Kędzierski.
Ten artykuł zawiera teksty z Wikipedii. Zobacz tekst oryginalny.
Wiki


Wygląd

Czesio jest zombie o zielonej karnacji. Ma krótką grzywkę, dziurę w głowie z której wystaje mózg, nie ma skóry i mięśni na lewej nodze. Ubiera się w stary sweter (można się tego dowiedzieć, gdy powiększy się jego obraz), krótkie spodnie i buty. Sporadycznie odpadają mu różne części ciała.

Charakterystyka

Czesio jest bardzo wrażliwy i niesamowicie uprzejmy. Uwielbia muchy. Potrafi je oswoić i nadaje im imiona. Ma wiele wad fizycznych, psychicznych i genetycznych, jest między innymi opóźniony w rozwoju, ma dysleksję i wadę kręgosłupa (garbi się). Czasem wykazuje się ogromną siłą. Potrafi też zjeść kilkukrotnie razy więcej niż normalne dzieci[1]. Ma 70 IQ.

Biografia

Śmierć

O śmierci Czesia wiadomo jedynie z oficjalnej strony serialu i z wypowiedzi reżysera: Czesio umarł, ponieważ zebrały się w nim wszystkie wady rozwojowe i genetyczne. Dopiero po śmierci mógł poczuć się bezpiecznie. Ma dziurę w głowie, ponieważ uderzył nią w lastryko.

Czasy współczesne

Czesio mieszka na cmentarzu razem z misiem Misiem Przekliniakiem, Marcelem i Pułkownikiem, którzy często pomagają Czesiowi. W kaplicy Czesio trzyma wujka Alfreda[2] - manekina, który był kiedyś pomocą naukową w szkole. Na cmentarzu mieszkał też zombie młodego Fryderyka Chopina, który został zabrany przez służby państwowe[3]. Czesio chodzi do klasy 2b, do szkoły podstawowej im. Batalionu Zośka. Jak dorośnie, chce zostać chórzystą, śpiewającym gorzkie żale, czyli w rozumieniu Czesia ogół tradycyjnych pieśni kościelnych, szczególnie smutnych. W odcinku Krecha Rzycia jak Czesio założył nowy zegarek Maślany to nie było czuć pulsu.

Przypisy

  1. odcinek Lekcja 18: Radyjko Babci
  2. odcinek Lekcja 4: Wójek Alfred
  3. odcinek Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka